ŚWIECE

 

Kilka ważnych porad dotyczących palenia świec zapachowych:
Przed pierwszym paleniem świecy, oraz każdorazowo przed kolejnym należy pamiętać i zadbać o to by knot przyciąć do długości ok 3 mm. W tym celu najlepiej użyć oryginalnych nożyc do przycinanych knotów dostępnych w akcesoriach sklepu candlelove. Spowoduje to, że płomień palącej się świecy będzie stabilny, równomierny i świeca nie będzie kopcić.
Kiedy pierwszy raz palimy świece, wosk powinien roztopić się do samych ścianek. Czyli na wierzchu powinna być warstwa płynnego wosku „ basen „ W ten sposób roztopiony wosk pokryje całą górną powierzchnie świecy i zapobiegnie „tunelowaniu”. Bardzo dobrze współpracują akcesoria stworzone idealnie do świec – klosze i nakładki Illuma-lid Yanke Candle, które pozwolą na stabilizację płomienia i zwiększenie temperatury wokół niego.
Warto pamiętać o tym aby powierzchnia wosku była wolna od resztek spalonego knota, zapałek lub innych zanieczyszczeń.
Podczas palenia świecy postaw ją w bezpiecznym i stabilnym miejscu i staraj się jej nie przestawiać. Unikaj miejsc przy otwartym oknie, bądź o dużym natężeniu ruchu by powiew wiatru nie spowodował tańca płomienia.
Jeśli knot świecy zaczyna kopcić to znaczy, że jest on zbyt długi lub źle przycięty. Nigdy nie gaś świecy dmuchnięciem. Należy zgasić płomień zagaszaczem a po zastygnięciu wosku świecy przyciąć ponownie knot.

A więc jakie są wady i zalety świec zapachowych yankee candle?

♥ Pięknie wyglądają i pełnią funkcje dekorującą naszych pomieszczeń do tego ich etykiety przyciągają nasz wzrok oraz kolor wosku można dostosować do danego pomieszczenia, w którym świeca jest palona.

♥ Możemy długo cieszyć się ich zapachem.
Tylko pamiętajmy, że kupując świecę warto zainwestować w nasz ulubiony zapach, który kochamy ponad wszystko.

♥ Po skończeniu się świecy możemy oczyścić nasz słoik i użyć go ponownie np, na waciki w łazience bądź po prostu jako wazon na kwiaty z piękną etykietką. Możliwości jest wiele, a wybór należy tylko do nas.

♥ Świeca nie wymaga dodatkowego czyszczenia, jeżeli chcemy zmienić zapach,
wystarczy ze tylko zgasimy świece, odczekamy aż zapach minie i śmiało możemy odpalić drugą.

 

WOSKI

 

Woski to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią często zmieniać zapachy.

Do ich użycia niezbędny będzie kominek Yankee Candle, w którym na górze w miseczce umieszczamy kawałek wosku a na dole bezzapachowy tealight czyli podgrzewacz.

Wosk łamiemy na 4 części w zależności od wielkości pokoju i intensywności zapachu jaką chcemy osiągnąć. Jedną część wosku kładziemy na miseczkę. Po ok. 5h zapach przestaje być już tak intensywny jak z początku są to ok 2 podgrzewacze. Po jego wypaleniu, czekamy aż wystygnie i stwardnieje, ostrożnie usuwamy wosk popychając go palcami. Nie należy używać ostrych narzędzi, by nie uszkodzić i nie porysować kominka. Powinien się ześlizgnąć i nie potrzeba używać dużej siły.

Woski zapachowe to zdecydowanie najpopularniejsza forma zapachu, którą wybieramy najczęściej ponieważ taka tarta jest przyjazna dla naszego portfela i nie zrujnuje skromnego budżetu, którym mamy zwyczaj dysponować. Taki mały wosk możemy kupić za niewielką sumę i cieszyć się jego długotrwałym zapachem. Przy tej cenie nie ucierpimy aż tak bardzo jeżeli dany zapach nam sie nie spodoba. Te kolorowe tarty możemy mieszać z innymi zapachami dzięki czemu tworzymy zapachowe nuty, których nie kupimy w żadnym sklepie! Woski yankee candle pachną bardzo intensywnie i możemy je spokojnie palić w dużych i wysokich pomieszczeniach oraz cieszyć się ich długotrwałym zapachem. Te kolorowe cuda można regulować według uznania, czyli według intensywności zapachu. Zanim wrzucimy tarte do naszego białego kominka zazwyczaj ją kruszymy. Można też położyć całą tartę. Zapach jest wyczuwalny praktycznie natychmiast po jego odpaleniu. Z racji tego, że woski są bardzo intensywne możemy cieszyć się ich zapachem nie mając dużo czasu.

Do palenia wosków potrzebne są takie akacesoria jak kominek,  oraz zwykłe, bezzapachowe podgrzewacze, którymi rozpuścimy nasz wosk. Takie białe podgrzewacze nabędziemy praktycznie w każdym sklepie i pamiętajcie, że muszą być to podgrzewacze koniecznie bezzapachowe!

ZAPACHY SAMOCHODOWE

 

Idealny towarzysz w każdej podróży. Poruszanie autem stanie się czystą przyjemnością.

Odświeża i eliminuje zapach w niewielkich pomieszczeniach. Zapach utrzymuje się do 4 tygodni

Szeroka gama zapachów pozwala na dobór aromatu pasującego do wnętrza.

 

PAŁECZKI ZAPACHOWE

 

Pałeczki zapachowe składają się ze szklanej buteleczki wypełnionej specjalnym olejkiem zapachowym oraz od kilku do kilkunastu specjalnych drewnianych patyczków.

Pałeczki należy włożyć do butelki, wchłoną one olejek zapachowy, dzięki czemu będą rozprowadzać zapach w pomieszczeniu. Są doskonałym przewodnikiem zapachu. Dzięki nim zapach przedostaje się do powietrza, wystarczy tylko, że patyczki będą zamoczone w olejku. Można się cieszyć zapachem ok 4 miesiące.